Диференційований облік електроенергії

Впровадження диференційованого обліку електроенергії і комплексних автоматизованого систем АСКОЕ, які вимірюють, збирають, оброблюють та передаються дані про обсяги и параметри потоків електричної енергії та значення споживаної потужності окремого об'єкту енергопостачання є важливим напрямком модернізації систем обліку електроенергії. Компанії групи VS ENERGY вже багато заробили в цьому напрямку. Станом на 2018 рік вже встановлено значну кількість АСКОЕ і точок диференційованого обліку. Статистика проведеної роботи наведена у Табл. 1.

Таблиця 1. Кількість АСКОЕ і точок диференційованого обліку по енергопостачальним компаніям

Варто відзначити, що лічильники, які включені в АСКОЕ, можуть не працювати по зонах через відсутність технічної можливості даного типу лічильника або небажання споживача писати заяву на облік по зонах.

І навпаки, є лічильники, які ведуть облік по зонах, але в АСКОЕ вони не включені і через відсутність технічних можливостей.

Теоретично перехід на диференційований облік повинен стимулювати споживачів зміщувати своє споживання електроенергії на нічний час, що істотно знижує навантаження на енергосистему. Але реальний ефект впровадження диференційованого обліку визначити складно.

Вплив переходу на диференційований облік на профіль навантаження визначити неможливо, так як у нас немає інформації про профілі навантаження до і після переходу. Для виконання такого аналізу необхідно, щоб лічильник підтримував технічну можливість збереження профілю, а також щоб цей лічильник був налаштований на збереження цього профілю.

Крім цього, компанії закуповують та встановлюють сучасні прилади, здатні виявляти різного роду генератори, які впливають на лічильник або шукати приховані відгалуження ліній, сучасні технологічні пломбі на лічильники, які перешкоджають спробам красти електроенергію за допомогою магнітів, частотні генератори, імпульсні генератори та інші високотехнологічні прилади.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG