Для розвитку електромереж необхідне впровадження RAB-регулювання

Негода, що обрушилася на ряд регіонів України кілька днів тому, стала причиною масових пошкоджень електромереж і обладнання. Для ліквідації наслідків стихійного лиха в терміновому порядку були організовані додаткові аварійно-відновлювальні бригади, які практично в цілодобовому режимі працювали над відновленням поставок електроенергії. У максимально короткі терміни всім споживачам було повернуто електропостачання, але над повним відновленням електромереж енергетикам доведеться працювати ще довго.

«Підприємства нашої групи отримали електромережі в такому технічному стані, котрий вимагає регулярних вкладень великих обсягів коштів, щоб поліпшити показники якості і надійності електропостачання. У деяких підприємствах до цих пір існують тисячі дерев'яних опор, які необхідно замінити на бетонні. При поривах вітру, грози, урагані дерев'яні опори ламаються як сірники. Нещодавно був ураган в Житомирській, Чернівецькій і Рівненській областях, і сила вітру була така, що з будинків зривало дахи, опори падали і було повалено кілька трансформаторних підстанцій. На жаль, тих коштів, які нам на сьогоднішній день затверджуються в інвестпрограмах НКРЕКУ, недостатньо для того, щоб навіть призупинити старіння електричних мереж», говорить Олександр Топал, віце-президент з технічних питань компанії ВС Інтернейшнл Україна.

«Все інвестпрограми підприємств нашої групи виконуються згідно графіка, всі ремонтні кампанії йдуть відповідно до планів компаній. Ми проводимо масштабні ремонти електромереж і вкладаємося в наші мережі. Але для того, щоб забезпечити надійне безперебійне електропостачання споживачів і подальшу модернізацію та розвиток електромереж, потрібно істотно збільшувати вкладення коштів. Єдиний вихід тут - введення так званого стимулюючого тарифоутворення, RAB-регулювання. Без RAB-тарифів нам буде складно розвивати і реконструювати енергомережі, хоча ми постійно ведемо роботу в цьому напрямку», відзначає фахівець.

У м.Чернівці досі є кабельні мережі, які були прокладені в 60-70-і роки. Інвестпрограма компанії Чернівціобленерго на наступний рік передбачає повну заміну 4 кабельних ліній. Крім того, на 2020 рік в Чернівцях заплановано реконструкцію та модернізацію мереж 0,4 кВ із заміною дерев'яних опор на бетонні, неізольованого проводу на самонесучий і установкою при необхідності вакуумних реклоузерів. Буде виконано і будівництво 16 розвантажувальних підстанцій, що дозволить поліпшити якість напруги в електромережах і збільшити потужність для підключення нових споживачів. У інвестпрограмі заплановані і роботи над зниженням технічних втрат електроенергії. В рамках цих робіт буде проведена заміна лічильників класу 2,5 на лічильники класу 1, що дасть можливість більш якісно враховувати спожиту користувачами електроенергію. Однофазні лічильники будуть виноситися на фасади будинків для зниження втрат електроенергії.

У двох РЕМах будуть реалізовуватися проекти з установки систем автоматизованого систем диспетчерсько-технологічного керування (АСДТК). Установка таких систем дозволить проводити перемикання в електромережах дистанційно, а в разі аварійних відключень будуть значно скорочені перерви в електропостачанні і кількість відключень споживачів.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG