Новий ринок електроенергії

Згідно Закону України № 2189-VIII від 09.11.2017 «Про ринок електричної енергії» та відповідному вторинному законодавству, в Україні буде запущена нова модель ринку електроенергії.

Нова модель ринку буде складатися з наступних елементів:

- Роздрібний ринок електроенергії;

- Ринок двосторонніх договорів;

- Ринок на добу вперед;

- Балансуючий ринок;

- Ринок системних послуг.

Системний оператор «Укренерго» буде реєструвати прямі договори, вести комерційний облік і відповідати за балансуючий ринок. Біржа для торгівлі електроенергією на добу вперед і всередині операційної доби буде в зоні відповідальності компанії, створеної на базі ДП «Енергоринок».

Новий ринок буде діяти з 1 липня 2019 року, але не раніше дати закінчення низки організаційних і законодавчих заходів. Зокрема, до цього часу мають бути закінчені:

- трансформація обленерго, тобто поділ передачі і постачання і створення окремих енергорозподільчих і енергопостачальних підприємств (до грудня 2018 року);

- затвердження українського плану розвитку енергосистеми на найближчі десять років з щорічним переглядом;

- реформування НЕК «Укренерго» в оператора системи та передачі (диспетчеризація, оператор балансуючого ринку, адміністратор розрахунків і адміністратор комерційного обліку), з подальшим поділом оператора передачі і оператора системи;

перетворення ДП «Енергоринок» в АТ, зі 100% державною часткою без права відчуження, поділ на оператора ринку (на добу вперед) і гарантованого покупця (для цілей зеленого тарифу).

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG