Плани розвитку наших енергокомпаній включають модернізацію обладнання радянських часів

Реформа ринку електроенергії, перший етап якої почався 1.01. 2019 р передбачає поділ обленерго на дві компанії - оператора системи розподілу і постачальника електроенергії. Після поділу всі компанії, що займаються розподілом електроенергії, зобов'язані розробити свій перспективний план розвитку, який до кінця травня має бути поданий в НКРЕКП. Перед цим план розвитку оператора системи розподілу проходить погодження на рівні місцевих адміністрацій і подається на розгляд в національні енергокомпанії України і в Міненерговугілля.

У цьому документі, який є складовою частиною інвестпрограми підприємства, визначаються технічні заходи щодо підвищення якості електропостачання та обсяги їх фінансування.

«Багато з підприємств нашої групи планують заміну оливонаповненого обладнання, яке відпрацювало вже приблизно 30-40 років, на сучасне елегазове, це, зокрема, вимикачі 10, 35,110 і150 кВ. Кіровоградобленерго запланувало повну реконструкцію і модернізацію трьох розподільних пунктів, що набагато покращить надійність енергопостачання. У Херсонобленерго заплановано будівництво нових підстанцій в зв'язку з підключенням нових об'єктів відновлювальної енергетики», говорить віце-президент компанії ВС Енерджі Інтернейшнл Україна з технічних питань Олександр Топал.

Компанія Рівнеобленерго планує будівництво нових підстанцій та модернізацію вже існуючих. Так, в м. Здолбунів на одному з комбінатів в складних умовах працює підстанція, яка забезпечує електроенергією не тільки підприємство, а й частину міста. Було прийнято рішення про будівництво нової підстанції, щоб створити резерв потужності для нових споживачів і нових підключень.

В м. Рівне планується будівництво нової підстанції «Центр». Воно буде проходити в два етапи. По завершенню першого етапу і відповідних будівельних робіт підстанція буде працювати як розподільний пункт напругою 10 кВ. На другому етапі вже буде встановлено силове обладнання. При необхідності в додаткових потужностях буде проводитися будівництво другої черги цієї підстанції.

Особливу увагу фахівці-енергетики приділяють тим регіонам, де активно ведеться житлове будівництво. Підключенню нових споживачів і цілих житлових масивів обов'язково передує будівництво нових енергомереж або модернізація вже наявного обладнання, що дозволяє збільшити його пропускну здатність або трансформаторну потужність. Всі ці заходи зафіксовані в інвестпрограмах підприємств і договорах із споживачами.

«Наші компанії постійно працюють над тим, щоб забезпечити споживачів якісним енергопостачанням.. Заходи щодо підвищення надійності електропостачання передбачені в інвестпрограмах наших підприємств, які ми успішно реалізуємо з року в рік. Цієї осені ми подамо інвестпрограми з переліком технічних заходів для забезпечення постійно високої якості енергопостачання для затвердження в НКРЕКП, і після затвердження програм в ряді спеціалізованих інстанцій вони будуть реалізовуватися», розповідає Олександр Топал.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG