Постійне зростання виробництва електроенергії з альтернативних джерел вимагає будівництва 2, 5 ГВт балансуючих потужностей

Статистичні дані, які регулярно публікуються на сайті Міненерговугілля, показують стабільне зростання виробництва електроенергії електростанціями, що працюють з альтернативними джерелами (ВЕС, СЕС, біомаса).

Так, за 5 місяців 2019 року виробництво електроенергії такими станціями зросло на 75, 2% в порівнянні з відповідним періодом минулого року. При цьому ГЕС і ГАЕС різко скоротили своє виробництво - на 45, 3% менше, ніж за 5 місяців минулого року.

Виробництво електроенергії АЕС збільшилося на 10,4%, а коеффціент використання їх встановленої потужності з початку поточного року дорівнює 73,6% (за 5 месцев 2018 року він становив 66, 7%). ТЕС та ТЕЦ виробили на 4, 7% електроенергії менше в порівнянні з першими п'ятьма місяцями 2018 року. Електростанції інших видів (блок-станції, наприклад) виробили на 11, 5% більше електроенергії.

В цілому за 5 місяців 2019 року обсяг виробництва електроенергії українськими електростанціями склав на 0, 2% менше у порівнянні з відповідним періодом 2018 р.

Джерело: сайт Міненерговугілля

Як ми вже писали раніше, швидке зростання і розвиток відновлюваної енергетики в Україні вимагає будівництва балансуючих потужностей (газотурбінних і газопоршневих станцій). Орієнтовна вартість будівництва необхідної кількості станцій за даними НЕК Укренерго становить близько 55 млрд грн. За словами директора департаменту електричних станцій компании VS Energy International Ukraine Андрія Герасименко, інвесторам, які могли б побудувати необхідні потужності, потрібні гарантії того, що вони зможуть компенсувати свої витрати, тобто механізм, прописаний в законодавчому порядку. На сьогоднішній день через відсутність такого механізму и невізначеність роботи в условиях нового ринку електроенергії будівництво таких станцій не ведеться.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG