Що таке “Інвестиційна Програма”

Інвестиційна програма обленерго є план заходів з будівництва та реконструкції електромереж і основних фондів. Вона необхідна для забезпечення надійного і сталого функціонування мереж і безперебійного постачання споживачам електроенергіі відповідної якості.

Фінансування інвестпрограм відбувається за рахунок коштів, які включені до тарифу на передачу і розподіл електроенергії, амортизаційних відрахувань (відрахувань частини вартості основних фондів для відшкодування їх зносу), прибутку, отриманого за рахунок інвестицій у виробництво і оплати за перетоки реактивної електричної енергії.

Інвестпрограма виглядає як багатосторінковий план-графік заходів, який складається у вигляді визначеної НКРЕКП формі і містить комплекс зобов'язань обленерго на весь період виконання, графік виконання цих заходів, джерела їх фінансування та пояснювальну записку.

При підготовці інвестпрограми і виборі заходів фахівцями обленерго в першу чергу враховується необхідність модернізації певних об'єктів і електромереж, що дозволить надавати споживачам послуги належної якості, а також багаторічний план розвитку електричних мереж, затверджений в установленому порядку НКРЕКП і Міністерством енергетики та вугільної промисловості України. Крім того, інвестпрограма повинна бути складена з урахуванням функціонування нової моделі ринку електричної енергії, яка почне діяти в Україні 1 липня 2019 року. Інвестпрограма готується з обґрунтуванням необхідності проведення робіт по кожному із зазначених у ній заходів.

Після того, як обленерго розробило інвестпрограму, починається етап відкритих обговорень. В обговореннях можуть брати участь місцеві органи самоврядування, обласні державні адміністрації, громадські активісти та всі зацікавлені особи. Крім того, інвестпрограма повинна отримати схвалення МЕВ, Державної інспекції енергетичного нагляду України та Об'єднаної енергетічної системи України.

Під час реалізації інвестпрограми обленерго зобов'язані щоквартально надавати звіт в НКРЕКП, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Державну інспекцію енергетичного нагляду України. За підсумками року вищевказані органи здійснюють перевірку виконання інвестпрограми обленерго.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG