Системи комерційного обліку

Системи комерційного обліку електроенергії ЛУЗОД та АСКОЕ – відмінності та вибір

ЛУЗОД та АСКОЕ – це комплексні автоматизовані системи, які вимірюють, збирають, оброблюють та передають дані про обсяги і параметри потоків електричної енергії та значення споживаної потужності окремого об’єкту енергопостачання.

ЛУЗОД (локальне устаткування збору та обробки даних)– це система, яка забезпечує передачу даних з приладів обліку на сервер енергопостачальної компанії. Тому власник ЛУЗОД не має можливості оперативно відслідковувати об’єми свого енергоспоживання.

Структурна схема ЛУЗОД

АСКОЕ (автоматизована система комерційного обліку електричної енергії) включає в себе ЛУЗОД, систему зв’язку та сервер обробки даних. Завдяки можливості обробки даних про споживання електроенергії власник АСКОЕ може дистанційно отримувати дані щодо споживання електричної енергії в будь-який та контролювати її споживання.

АСКОЕ дозволяє власникові оперативно контролювати енергоспоживання, і в години максимального навантаження енергосистеми дотримуватися лімітів, які зазначені у договорі. АСКОЕ також дає можливість зберігати та надавати інформацію щодо споживання електричної енергії і потужності в зручному для аналізу вигляді, здійснювати аналіз споживання, а також прогнозувати витрати на електроенергію.

Структурна схема АСКОЕ

Встановлення АСКОЕ виправдано у разі значних об’ємів споживання електроенергії.

Згідно п. 2.2 та п. 3.2. розд. IV Кодексу комерційного обліку електричної енергії (ККОЕЕ) системами комерційного обліку ЛУЗОД чи АСКОЕ мають бути облаштовані точки комерційного обліку юридичних осіб з середньомісячним обсягом споживання від 50 тисяч кВт•год та приєднаною потужністю від 150 кВт.

Що вибрати – ЛУЗОД чи АСКОЕ?

Як вже було сказано, АСКОЕ дає можливості контролювати споживання, не допускаючи перевищення лімітів. Тому якщо компанія зацікавлена в скороченні витрат на електроенергію та хоче отримувати необхідну інформацію щодо споживання, її вибір – АСКОЕ. АСКОЕ часто встановлюють крупні комерційні споживачі, для яких контроль за енергоспоживанням – це виробнича необхідність.

Крім цього, наявність АСКОЕ дає можливість купувати та продавати електроенергію безпосередньо на ринку, що є актуальним для тих підприємств, котрі хочуть скористуватися можливістю змінити постачальника електроенергії, яку їм надає новий ринок електричної енергії, або самі є виробниками електроенергії з відновлювальних джерел.

Але АСКОЕ коштує дорожче, тому що включає в себе серверне устаткування та програмний комплекс для підприємства. Впровадження АСКОЕ передбачає комплекс робіт по встановленню цього устаткування та програмного комплексу та навчанню співробітників роботі з системою обліку електроенергії.

Якщо підприємство не має наміру контролювати енергоспоживання та хоче просто виконати вимоги щодо встановлення системи комерційного обліку електроенергії, воно може впровадити ЛУЗОД. Це дозволить зекономити кошти та забезпечить передачу даних лічильників енергопостачальної компанії.

Додаткову інформацію щодо систем комерційного обліку ЛУЗОД та АСКОЕ можна завантажити  тут.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG