Тарифи для населення

Тарифи на електричну енергію, що відпускається населенню є фіксованими на всій території України та встановлюються НКРЕКП згідно з її постановою від 26.02.2015 №220.

Тарифи для різних категорій населення

Тарифи для населення є однаковими на всій території України та встановлюються в залежності від обсягів споживання електроенергії та категорій споживачів.

Базовий або стандартний тариф встановлений для населення, яке проживає в житлових будинках (включаючи тих, хто проживає в будинках, обладнаних електричними плитами), у тому числі в сільський місцевості. Він діє весь рік та дорівнює (з 01.03.2017 згідно постанови НКРЭКУ № 220 от 26.02.2015):

  • при обсязі споживання до 100 кВт / год на місяць (включно) – 90 коп за кВт*год

  • при обсязі споживання понад 100 кВт / год на місяць – 1 грн 68 коп. за кВт*год

Для споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками, та тих споживачів, які проживають в багатоквартирних негазифікованих будинках або будинках, в яких немає або не працює система централізованого теплопостачання в опалювальний період (тобто з 01 жовтня до 30 квітня діє пільговий тариф):

  • при обсязі споживання до 3000 кВт / год на місяць (включно) – 90 коп за кВт*год

  • при обсязі споживання понад 3000 кВт / год на місяць – 1 грн 68 коп. за кВт*год

З 1 травня по 30 вересня такі споживачі платять по базовому тарифу.

Побутові споживачі, які розраховується з постачальником електричної енергії за загальним розрахунковим засобом обліку, а також житлово-експлуатаційні організації (крім гуртожитків) оплачують 1 грн 68 коп. за кВт*год незалежно від обсягу споживання та сезону.

Багатодітні сім'ї та дитбудинки сімейного типу, а також гуртожиткі, які потрапляють під визначення «населення, яке розраховується з постачальником електричної енергії за загальним розрахунковим засобом обліку» оплачують 90 коп. за кВт*год незалежно від обсягу споживання та сезону.

Багатозонні тарифи

Споживачі також можуть користуватись так званими багатозонними тарифами, тобто тарифами, диференційованими за періодами часу. В Україні діють двухонний (день / ніч) та трьохзонний (ніч / напівпіковий час / піковий час) тарифи.

Багатозонні тарифи встановлені для зниження навантаження на енергосистему в години пікового споживання. Виробники електроенергії економлять ресурси завдяки вирівнюванню піків навантажень.

Споживачам вони дозволяють економити завдяки переносу частини споживання на години, коли електроенергія є найбільш дешевою. При двозонному тарифі в період з 7:00 і до 23:00 діє загальний базовий тариф. А ось вночі, з 23:00 і до 7:00 встановлений понижуючий коефіцієнт 0,5.

При трьохзонному тарифі крім понижуючого коефіцієнта 0,4 для нічного споживання з 23:00 до 6:00 встановлений підвищувальний коефіцієнт 1,5, який діє в період пікових навантажень на енергосистему - вранці з 8:00 до 11:00 і з 20: 00 до 22:00 вечора. В інший час електроенергія відпускаеться по базової вартості.

Перейти на багатозонні тарифи можуть ті споживачі, які встановили у себе спеціальний прилад обліку – дво- або трьохзонний лічильник.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG