Тарифи для непобутових споживачів

Тарифи на електроенергію для промислових підприємств та інших непобутових споживачів затверджуються Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щоквартально. Ці тарифи встановлюються в залежності від класу споживача для кожної енергопостачальної компанії.

Споживачі електричної енергії розподіляються за двома класами відповідно до встановленого чинним законодавством порядку визначення класів споживачів електричної енергії, диференційованих за ступенями напруги.

До першого класу відносяться споживачі, підключені до мереж напругою вище 35 кВ, до другого - підключені до мереж напругою до 35 кВ.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – приклад споживача електроенергії першого класу

Як правило, непобутовими споживачами першого класу є великі промислові підприємства, другого класу – бюджетні установи, підприємства середнього та малого бізнесу.

НТУУ КПІ – приклад споживача електроенергії другого класу

НКРЕКП розраховує тарифи для непобутових споживачів першого і другого класу для кожного підприємства енергопостачання. При цьому НКРЕКП враховує середню прогнозну ціну закупівлі електроенергії, технологічні втрати в місцевих мережах, тарифи на розподіл і постачання електроенергії. Розрахунок тарифів здійснюється щоквартально.

Для компаній групи VS Energy на четвертий квартал 2018 року НКРЕКП встановила такі тарифи для непобутових споживачів

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG