У Житомиробленерго працюють над оптимізацією обліку споживання електроенергії

Фахівці компанії Житомиробленерго в рамках інвестиційної програми підприємства здійснюють заміну застарілих індукційних електролічильників на сучасні електронні прилади, які володіють більш високим класом точності і підвищеною чутливістю.

У компанії є свій цех по ремонту приладів обліку електроенергії, де відбувається випуск однофазних електронних лічильників. Кількість лічильників типу СО-ЕА05Р і СО-ЕА09Р, які були випущені цим цехом за 14 років його роботи, становить понад 210 тис. Кілька років тому цех почав випуск пристроїв іншого типу, НІК 2102-04М2 5-50 А. Ці лічильники дозволяють більш точно здійснювати облік спожитої електроенергії та дають можливість виключити вплив сторонніх чинників на процес її обліку.

Крім того, компанія впроваджує комплекс технічних засобів з автоматизованого збору інформації, управлінням і контролем над споживанням електроенергії (АСКОЕ), до складу якого входять електролічильники з різним типом включення. Використання таких комплексів для побутових споживачів дозволяє оперативно локалізувати наднормативні втрати електроенергії, автоматизувати облік спожитої електроенергії та ефективно організовувати роботу персоналу компанії.

«Найдешевший спосіб оптимізувати споживання електроенергії - це законний», - говорить Олексій Шекета, глава правління компанії Житомиробленерго. Споживачі, використовуючи лічильники, можуть контролювати своє споживання і регулювати витрати електроенергії. Різні технічні засоби, які впливають на роботу лічильника, неефективні, оскільки їх використання веде до псування обладнання, і легко виявляються співробітниками компанії за допомогою спеціальної техніки.

За словами Олега Нагірняка, комерційного директора Житомиробленерго, компанія постійно співпрацює з Укрчастотнаглядом, що дозволяє їй в режимі реального часу отримувати інформацію про те, в яких точках є джерела несанкціонованого випромінювання від пристроїв блокування роботи електролічильника. «Як правило, ці пристрої використовуються на різних підприємствах, побутові споживачі користуються такими засобами нечасто», - говорить він.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG