Захист життя та здоров’я

Безпека наших працівників є одним з головних завдань нашої діяльності. Політика підприємств групи в цій сфері визначається їх керівниками в відповідності до Конституції України, вимог Закону України «Про охорону праці» та галузевих нормативних документів (документ «Особливі умови безпечного виконання робіт на підприємствах електроенергетики»); вона спрямована на створення безпечних умов праці, профілактику професійних захворювань та запобігання нещасним випадкам.

На наших підприємствах організована система охорони праці, яка включає комплекс заходів з попередження виробничого травматизму, навчання персоналу та забезпечення контролю за створенням умов праці, які відповідають вимогам законодавства та політиці компанії. Все це здійснюється у відповідності до планів  організаційно-технічних заходів з охорони праці, які розробляються та затверджуються щороку. Організаційно-методичну роботу з управління охороною праці на рівні підприємств здійснюють директори з охорони праці та пожежної безпеки а також служби охорони праці. На рівні структурних підрозділів за це відповідають інженери з охорони праці.

Перевірка знань з охорони праці та технічної експлуатації на змаганнях з професійної майстерності серед оперативно-диспетчерських груп

Працівники повністю забезпечуються спецодягом та спецвзуттям, касками та іншими засобами захисту. Відповідні категорії працівників отримують щоквартально пральний порошок та мило, забезпечуються безкоштовною видачею профілактичного харчування (молока), отримують щорічні додаткові відпустки.

Систематично проводиться атестація робочих місць та медогляд та медичне обслуговування персоналу, а також навчання в частині виробничої безпеки, включаючи  змаганнях з професійної майстерності. На ці заходи в бюджеті підприємств закладаються необхідні фінансові ресурси.

В кінці жовтня на базі Острозького РЕМ відбувся фінал змагань з професійної майстерності між бригадами розподільних мереж 0,4 – 10кВ ПрАТ «Рівнеобленерго».

У фінальних змаганнях взяли участь переможці попередніх відбіркових етапів.

Фінальні змагання включали в себе п'ять етапів:

1) перевірка захисних засобів, інструменту, пристосувань, бригадної машини;

2) допуск до роботи на КТП, вимірювання опору контуру заземлення на КТП-10/0,4 кВ;

3) перевірка знань діючих правил, інструкцій і норм;

4) звільнення потерпілого від дії електричного струму;

5) гасіння модельного вогнища.

Переможцями змагань з професійної майстерності стала бригада розподільних мереж Млинівського РЕМ, трохи менше балів набрали енергетики Корецького РЕМ, за ними – Дубровицького району електричних мереж.

За призові місця у змаганнях робітникам передбачена надбавка, що встановлюється за рішенням комісії Товариства згідно з «Положенням про встановлення надбавки працівникам ПрАТ «Рівнеобленерго» за високу професійну майстерність».

Також переможці отримали приємний бонус (набір динамометричних ключів) і від партнера «Рівнеобленерго», ТОВ «СІКАМ Україна», що спеціалізується на технологіях та арматурі для монтажу СІП.

Крім того, під час фіналу в Острозі кожна бригада була премійована подарунками, що стануть у нагоді під час виконання щоденних професійних обов’язків (висоторіз, бензопила, перфоратор).

Учасники змагань отримали також і грошові виплати від профспілки, як завжди.

Подібні змагання проводяться з метою перевірки професійного рівня виконання робіт з підвищеною небезпекою, підвищення кваліфікаційного рівня електромонтерів з експлуатації розподільних мереж і майстрів з ремонту устаткування, перевірки рівня теоретичної підготовки та практичних навичок, а також для відпрацювання дій у надзвичайних та стресових ситуаціях.

Сподіваємося, що участь у змаганнях допомогла працівникам «Рівнеобленерго» відшліфувати та вдосконалити наявні у них вміння та навички, які вони передаватимуть своїм колегам у районах електричних мереж.

«Кіровоградобленерго» провело тренування з цивільного захисту

14 листопада на базі Кіровоградського району електричних мереж відбулося спеціальне об’єктове тренування, метою якого було відпрацювання дій персоналу під час виникнення надзвичайних ситуацій. В заході взяли працівники РЕМ, керівництво ПрАТ «Кіровоградобленерго» та представники цілого ряду підрозділів компанії, зокрема, відділу цивільного захисту, пожежної безпеки та мобілізаційної роботи, оперативно-диспетчерської служби, служби охорони праці. Участь у тренуванні взяв також представник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області.

Під час тренування перевірили дієвість плану реагування та готовність органів управління і сил цивільного захисту ПрАТ «Кіровоградобленерго» до дій під час надзвичайної ситуації чи загрози її виникнення, відпрацювали злагодженість підрозділів, навички з виконання спеціальних робіт та заходів за умов надзвичайної ситуації, практичні дії під час гасіння пожежі тощо.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG