Житомиробленерго використовує нове обладнання і технології для підвищення надійності поставок електроенергії споживачам

Зношеність обладнання в електромережах є найпоширенішою та серйозною проблемою інфраструктури України. За оцінками різних експертів ступінь зношеності у середньому по країні становить приблизно 60-70 відсотків. В Житомирській області  ступінь зношеності обладнання повітряних ліній 10-0,4 кВ поступово, але постійно зменшується, і наразі становить приблизно 55%. Те ж саме стосується  ПС 6-110кВ – 52% і кабельних ліній -19%.  Цих результатів вдається досягти  завдяки технічній політиці АТ "Житомиробленерго" і ефективній реалізації інвестиційних програм.

Для підвищення надійності роботи обладнання АТ "Житомиробленерго"  здійснює заміну масляних вимикачів на сучасні елегазові вимикачі. Протягом 2013-2018 років такі роботи було проведено на ПС 110/35/6 кВ "Турчинка", ПС 110/35/10 кВ "Коростень", ПС 110/35/10 кВ "Білокоровичі", ПС 110/35/10 кВ "Рихальськ", ПС 110/10 кВ "Вокзальна", МКП-110 на ПС-110/10кВ "ЗСА" та  ПС-110/10кВ "Миропіль" в кількості 2 шт.

Серед додаткових переваг  такого обладнання можна назвати наявність запасних частин для ремонту та використання більш сучасного та надійного мікропроцесорного захисту та автоматики фірми АВВ (REC 670), АВВ (REL 670).  При реконструкціях РУ та трансформаторних підстанцій застосовується обладнання АВВ Kabeldon IP-system, яке забезпечує надійність роботи, енергозбереження та безпеку експлуатації обладнання.

Житомиробленерго також проводиться переоснащення системи обліку електричної енергії споживачів з АСКОЕ з дистанційним управлінням навантаженням, як наприклад, зроблено на КТП-788 с. Тетерівка Зарічанського РЕМ (Житомирський р-н). Особливістю системи є використання  багатофункціонального вимірювального модуля Scad МИ, який забезпечує дистанційний збір інформації,  підготовку розрахункових даних для білінгової системи,  можливість застосування диференційованого обліку електроенергії, можливість контролювати технічний стан обладнання,  зменшення витрат на  оплату праці контролерів і ще багато інших технічних переваг.

Протягом останніх років у Житомироблэнерго збільшилася кількість звернень від місцевих органів влади стосовно електрифікації комплексної забудови житлових масивів в зв’язку із виділенням земельних ділянок як малозабезпеченим громадянам, так і учасникам АТО. Незважаючи на це, споживання електричної енергії в області за рахунок новобудов збільшується усього на 1%, так як більшість нових житлових масивів на даний час у процесі будівництва.

Виникають певні проблемні питання, пов’язані з новобудовами. Товариство приймає усі звернення та після виконання місцевими органами влади процедури оформлення документів на електрифікацію комплексної забудови (відповідні рішення, виготовлення проектної документації тощо) передбачає обсяги робіт по електрифікації житлових масивів у інвестиційній програмі.

Але з найбільшими проблемами при будівництві мереж для електрифікації комплексної забудови Житомироблэнерго стикається при оформленні земельних ділянок під розташування об’єктів електроенергетики. Вони вирішуються дуже повільно, що викликає затягування термінів виконання будівельно-монтажних робіт.

У зв’язку із збільшенням споживачів електроенергії в населених пунктах та з метою підвищення якості електричної енергії, забезпечення соціально-економічного розвитку області АТ "Житомиробленерго" в інвестиційній програмі 2019 року заплановано освоїти 184,741 млн. грн. без ПДВ, у тому числі на реконструкцію, модернізацію, будівництво електромереж напругою           0,4-110 кВ  передбачено 138,5 млн. грн. без ПДВ.

В інвестиційній програмі на 2019 рік заплановано виконання робіт по реконструкції ПЛ 0,4-10 кВ з заміною проводу на СІП 120,086 км, КЛ-10кВ 2,805 км, технічне переоснащення ПС 110/35/10 кВ "Малин" (заміна КРУН-10 кВ) І черга, технічне переоснащення ПС  35-110 кВ Ружинського РЕМ з заходом на ДП "Попільня" (заміна масляних вимикачів на вакуумні з комплектом захисту та телемеханізацією) на 6 ПС, технічне переоснащення ПЛ-10кВ (секціонування ПЛ з використанням реклоузерів) у кількості  4 шт, реконструкція розподільного пункту РП-10 кВ в РП-2 по вул. Л.Українки в  м. Новоград-Волинський, Житомирської області, технічне переоснащення ТП 10/0,4кВ (заміна силових трансформаторів) у кількості 4 шт.

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG