У Києві обговорили роль жінок у розвитку енергетики

24/05/2019

23 травня в Києві відбувся форум, присвячений темі «Енергетика без гендеру», в якому взяли участь народні депутати, представники великих енергетичних компаній, НКРЕКП, USAID та UNISEF. Основна частина виступів на форумі стосувалася ролі жінок у розвитку цієї галузі економіки та необхідності збільшити кількість жінок-керівників на верхніх рівнях управлінських структур.

«Енергетичний сектор є дружнім до жінок в порівнянні з іншими секторами. Тут багато робочих місць, які вимагають різної праці з різним фізичним навантаженням. Крім того, зараз йде розвиток економіки в напрямку інновацій. Все це дозволяє залучити в цей сектор жінок. Ми провели дослідження тих проблем, з якими стикаються жінки в енергетиці. На сьогодні серед усіх зайнятих в енергетичній сфері тільки 20% є жінками. На технічних посадах їх не більше 6%, а на керівних — не більше 1%», – заявила Вікторія Близнюк, завідувач відділу соціально-економічних проблем праці Інституту економіки та прогнозування НАН України.

«Кількість жінок, зайнятих в енергетичному секторі, протягом останніх кількох років залишалася дуже стабільної. Їх було близько 30% від загальної кількості всіх працівників в цьому секторі. Жіноча праця представлена і серед професіоналів, і серед фахівців, і серед найпростіших професій. Жінки працюють в сфері менеджменту, займаються бухгалтерським обліком, питаннями комерційної діяльності та управління, пошуком персоналу тощо. Якщо мова йде про найпростіші професії для жінок, то це підсобні робітники, інкасатори», – говорить експерт.

«Порівнюючи заробітну плату, яку отримують чоловіки і жінки, працюючі у різних сферах енергетики, можна помітити, що найбільший гендерний розрив властивий саме добувної промисловості. У сфері виробництва і розподілу електроенергії він невеликий, що підтверджується опитуваннями, проведеними на підприємствах галузі», – зазначила Вікторія Близнюк.

//MAIN SVG //END MAIN SVG