Без рубрики

Головні причини аварій – стихійні лиха та перенавантаження

Як показав досвід останньої зими, основна кількість аварійних відключень відбулися внаслідок сильних хуртовин та утворення ожеледі на проводах ліній електропередач діаметром до 15-20 міліметрів, а також через перенавантаження ЛЕП, яке виникає внаслідок порушення споживачами використання договірних потужностей – обігрівачі, бойлери тощо.

Електромережі, на жаль, не розраховані на сучасне навантаження, деякі з них будувалися 40 років тому і більше. Більшість споживачів, маючи стандартний договір на потужність півтора кіловати в квартирі та три в будинку, значно її перевищують використовуючи потужні обігрівальні електроприлади, електронагрівачі води тощо. Це перевантажує мережу та призводить до аварійних вимкнень. Крім того, перенавантаження електромереж може спричинити пошкодження й енергетичного обладнання – у розподільчих щитках, на підстанціях та кабельних мережах.

Зрозуміло, що суттєве зростання електроспоживання населенням – типова ситуація для холодної пори року. Втім для попередження аварійних ситуацій необхідно обмежувати використання потужних електроприладів хоча б у пікові години – з 18.00 до 22.00.

Ми працюємо з цими проблемами, замінюючи старі лінії на нові, проте всі одночасно замінити неможливо. Для прикладу – у Рівному понад 400 км лише кабельних ліній, а по області їх 700 км. Протяжність повітряних ліній електропередач перевищує 25 тисяч кілометрів.

Саме приведення схем зовнішнього електропостачання споживачів до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями – одна з необхідних умов проходження зими без аварійних вимкнень. Своєю чергою ми, енергетики, робимо усе для забезпечення надійного та якісного електропостачання до кожного офісу та домівки.

Керівник групи нагляду за експлуатацією «Рівнеобленерго»: Юрій Захаров

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG