- амортизаційні відрахування;
- не менше як 50% прибутку, передбаченого тарифом;
- обсяг надходжень за перетоки реактивної електричної енергії (на основі даних про обсяг надходжень за перетоки реактивної електричної енергії за попередній період)
- інших, визначених НКРЕКП.
Додатковими джерелами фінансування можуть бути плата за приєднання, кошти, отримані від здійснення діяльності, пов’язаної та не пов’язаної з розподілом електричної енергії (наприклад, дохід від оренди активів та плата за доступ до елементів інфраструктури). До моменту затвердження інвестпрограм НКРЕКП, відбуваються їх відкриті обговорення. В обговореннях можуть брати участь місцеві органи самоврядування, обласні державні адміністрації, громадські активісти та всі зацікавлені особи. Крім того, інвестпрограма повинна отримати схвалення профільного міністерства, Державної інспекції енергетичного нагляду України та Об’єднаної енергетічної системи України. Узгоджена та схвалена інвестпрограма подається до НКРЕКП. Комісія розглядає її та затверджує. При цьому обговорення програми проводиться на засіданні в формі відкритого слухання, участь в якому приймають не тільки відповідальні особи компанії та НКРЕКП, але й представники місцевої влади та громадськості. Після затвердження інвестпрограми її електронна форма оприлюднюється на офіційному сайті компанії. НКРЕКП контролює виконання інвестиційних програм через аналіз відповідних звітів компаній, який здійснюють відповідні структурні підрозділи апарату НКРЕКП. За підсумками року НКРЕКП здійснює перевірку виконання інвестпрограми та її фінансування. Крім цього, регулятор може проводити позапланові перевірки діяльності компаній. Всі заходи, заплановані на певний рік, повинні бути виконані до кінця року, фінансування заходів може тривати до 20 січня року наступного за роком інвестиційної програми. Якщо компанія не виконує заплановані заходи або не фінансує їх в достатньому обсязі, суми недофінансування знімаються з тарифу або додаються в інвестиційну програму наступного року без тарифних джерел фінансування. Прийняті на сьогоднішній день інвестиційні програми, а також інформацію щодо обговорення проектів інвестиційних програм та змін до них можна переглянути за наступними посиланнями:
ПрАТ «Кіровоградобленерго» – https://kiroe.com.ua/investitsii
ПрАТ «Рівнеобленерго» – https://www.roe.vsei.ua/invest-program
АТ «Житомиробленерго» – http://www.ztoe.com.ua/investprog.php
АТ «Чернівціобленерго» – http://oblenergo.cv.ua/investytsiyna-prohrama
АТ «Херсонобленерго» – https://ksoe.com.ua/company/invest-programm/
Компанії Групи VS ENERGY знаходяться в 7-ми різних регіонах України, забезпечуючи надійну передачу та постачання електричної енергії понад 4.3 млн. споживачів.
У компаніях Групи працює понад 22 тис. чоловік. Загальна довжина мереж становить понад 225 тис. км, загальна потужність трансформаторного обладнання – 27,9 тис. МВА.