НКРЕКП встановила тарифи на послуги з розподілу електроенергії на 2021 рік із застосуванням стимулюючого регулювання

10/12/2020

9 грудня 2020 року  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг провела відкрите засідання, на якому були встановлені нові тарифи на послуги з розподілу електричної енергії із застосуванням стимулюючого регулювання з 01.01.2021 для операторів систем розподілу, в т.ч. для АТ «Житомиробленерго», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», АТ «Херсонобленерго» і АТ «Чернівціобленерго».

Принцип стимулюючого регулювання використовується в тарифній політиці в сфері енергетики в багатьох країнах Європи. Стимулююче регулювання – система тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів, спрямованого на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж та стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній. Для цього в тарифний дохід має включатися повернення коштів, вкладених в розвиток мереж і відсоток доходу інвестора, який вклав ці кошти.

Рішення щодо застосування для операторів систем розподілу АТ «Житомиробленерго», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», АТ «Херсонобленерго» і АТ «Чернівціобленерго» стимулюючих тарифів дозволить збільшити обсяги інвестицій в будівництво та реконструкцію електромереж та підстанцій, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості послуги з розподілу електроенергії, в т.ч. зменшенню кількості і тривалості аварійних відключень, скороченню втрат електроенергії в електромережах , здешевленню та скороченню термінів приєднання до електричних мереж нових споживачів.

Відповідні постанови щодо встановлення тарифів із застосуванням стимулюючого регулювання на 2021 рік для ОСР НКРЕКП оприлюднила на своєму офіційному сайті за наступним посиланням:

http://www.nerc.gov.ua/?id=48333

//MAIN SVG //END MAIN SVG