Обленерго VS Energy за рік війни сплатили до бюджету України понад 1,8 мільярда гривень податків

26/01/2023

Група компаній VS Energy, яка володіє «Херсонобленерго», «Житомиробленерго», «Кіровоградобленерго», «Чернівціобленерго», «Рівнеобленерго» у 2022 році сплатила 1 815,5 млрд податків та платежів до бюджету України. Про це повідомив Віліс Дамбінс, акціонер групи компаній VS Energy.

 «Вчасна та повна сплата податків  – це наш вклад у економічну стійкість України. Наші енергетики працюють у надзвичайно складних умовах, але роблять все необхідне, аби утримувати енергетичну інфраструктуру в робочому стані.

 Через російські атаки обладнання та мережі наших регіональних обленерго зазнали пошкоджень та руйнувань. Особливо важка ситуація – у «Херсонобленерго». Для відновлення мінімальної працездатності електромереж у Херсонській області потрібно фінансування у розмірі щонайменше в 747 млн гривень», – заявив Віліс Дамбінс.

 Після звільнення Херсону на аварійно-відновлювальні роботи по області у листопаді-грудні 2022 року групою компаній VS Energy вже спрямовано 25,2 млн. гривень.

Для відновлення енергетичної інфраструктури Херсонщини вагому допомогу надали державний енергетичний хаб, створений Міністерством енергетики України, а також Товариство Червоного Хреста.

VS Energy об’єднує в єдиній системі управління п’ять енергорозподільчих підприємств-операторів систем розподілу («Херсонобленерго», «Житомиробленерго», «Кіровоградобленерго», «Чернівціобленерго», «Рівнеобленерго»). На підприємствах в управлінні компанії працює понад 11 тис. працівників.

З 2014 року акціонерами VS Energy є громадяни Євросоюзу Валтс Вігантс (Латвія), Віліс Дамбінс (Латвія), Артурс Альтбергс (Латвія), Олег Сізерман (Німеччина), Марина Ярославська (Німеччина).

//MAIN SVG //END MAIN SVG