Офіційна позиція групи VS Energy щодо публікацій у медіа

27/05/2022

Акціонери та керівництво  групи вважають важливим зробити наступну заяву.

Ми ніколи не підтримували політику Російської Федерації проти України. Ми рішуче засуджуємо російські акти агресії з 2014 року та неспровоковану та невиправдану війну, розпочату в 2022 році.

Наша офіційна позиція виражається не тільки на словах, а й підкріплюється діями, які ми раніше не вважали за потрібне оприлюднювати. Ми завжди відстоювали проукраїнську позицію. Наша підтримка Збройних сил України оцінюється в десятки мільйонів гривень. Ми прагнемо й надалі підтримувати громадян та збройні сили України.

Понад 8 років група належить одним й тим самим громадянам ЄС, які володіють і користуються всіма юридичними та бенефіціарними правами. Нинішня структура акціонерів підлягала детальній перевірці як в ЄС, так і в Україні.

Очевидно, що неможливо в сучасному бізнес-середовищі, щоб бізнес-група такого масштабу могла бути у володінні та управлінні у номінальних осіб. Ми запевняємо, що немає жодних довірчих угод або будь-яких таємних домовленостей, які б дозволяли будь-яким третім сторонам, як то російським чи іншим особам, втручатися в володіння акціями групи.

На відміну від того, що поширювалося в медіа, жодна з осіб, зазначених у публікаціях як власники Групи (Бабаков, Гінер, Воєводін), не володіє акціями будь-яких організацій Групи та не є серед бенефіціарних власників Групи. Євген Гінер перестав бути акціонером групи у 2014 році як юридично, так і фактично. Відтоді він не має жодного зв’язку з Групою чи її співробітниками. Щодо Олександра Бабакова та Михайла Воєводіна, то вони ніколи не володіли акціями групи VS Energy.

Наголошуємо, що органи виконавчої влади України протягом останніх 8 років регулярно перевіряли діяльність групи VS Energy. Ми також усвідомлюємо, що за нинішніх складних обставин правоохоронні органи зобов’язані провести детальне розслідування діяльності та структури акціонерів Групи. Оскільки війна ще триває, у наших інтересах, щоб таке розслідування було повноцінним і неупередженим, щоб влада могла дійти остаточного висновку щодо групи VS Energy.

Цим ми заявляємо про повну відповідність, прозорість та легітимність діяльності Групи в Україні.

Сподіваємося, що висновки українських правоохоронних органів покладуть край усім спекуляціям щодо цього.

//MAIN SVG //END MAIN SVG