ЗАТВЕРДЖЕНО ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРОГРАМУ АТ «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» НА 2021 РІК

10/12/2020

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 09 грудня 2020 року на відкритому засіданні прийняла постанову «Про схвалення інвестиційної програми АТ «Житомиробленерго» на 2021 рік» із застосуванням стимулюючого регулювання.

Загальний обсяг фінансування заходів інвестиційної програми складає 387,572 млн. грн.  без ПДВ. Плановий обсяг  капітальних вкладень на 2021 рік для АТ «Житомиробленерго» зріс в 1,6 рази в порівнянні з 2020 роком.

Найбільші обсяги коштів передбачено на:

  • будівництво та реконструкцію мереж, які найбільш наближені до споживача та мають соціальну важливість, а саме лінії електропередач 0,4-10 кВ та трансформаторні підстанції 6-10 кВ;
  • технічне переоснащення підстанцій 35-150 кВ, які є основними районними джерелами живлення для споживачів електричної енергії області;
  • виконання телемеханізації енергооб’єктів в Попільняському, Баранівському, Брусилівському, Лугинському, Малинському, Радомишльському та Черняхівському районах.

Реалізація запланованих заходів дозволить зменшити кількість і тривалість аварійних відключень, забезпечити гарантовані показники якості електричної енергії, гарантувати належний технічний стан енергооб’єктів АТ «Житомиробленерго» шляхом їх реконструкції та заміни зношених елементів.

Стимулююче регулювання – система тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів, спрямована на залучення інвестицій для будівництва та модернізації електричних мереж та стимулювання більш ефективних витрат електророзподільних компаній.

Рішення щодо застосування для АТ «Житомиробленерго» стимулюючих тарифів, серед іншого, дозволить забезпечити значні обсяги будівництва, реконструкції та модернізації електромереж та підстанцій, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості послуги з розподілу електроенергії, здешевленню та скороченню термінів приєднання до електричних мереж нових споживачів.

//MAIN SVG //END MAIN SVG