Без рубрики

Майбутній диспетчер має попрацювати спочатку електромонтером

Для того, аби бути диспетчером, необхідно, по–перше, мати вищу енергетичну або технічну освіту. По друге – досвід. Майбутній диспетчер має попрацювати спочатку електромонтером, аби знати усі процеси не з книжок, а на практиці, як все відбувається. Він має на практиці знати мережі та енергообладнання, яке знаходиться в районі. Диспетчером може бути електромонтер 4-5 розряду та мати 5 групу по електробезпеці. Мають значення й особисті якості людини –  уміння вірно  сприймати інформацію, аналізувати її та приймати відповідне,  єдине вірне, рішення. Крім цього, необхідне спеціальне навчання. В Житомиробленерго є спеціальна програма по підготовці диспетчерів. Крім того усі кандидати на посаду диспетчера проходять відповідний психофізіологічний тест.

На перший погляд може здатися, що робота проста, але якщо бути присутнім у час ліквідації аварії або  при плановому виводу в ремонт електрообладнання, то можна зрозуміти, що кожен дзвінок для диспетчера  це інформація, за якою має слідувати його  відповідальні рішення і конкретні  дії. Диспетчерська – серце енергогосподарства області. Сюди приходить вся інформація про відключення, пошкодження, аварійні ситуації. Диспетчер цілодобово на посту і знає усе, що робиться в електромережах. Він не тільки володіє інформацією, але повинен швидко приймати над відповідальні рішення в обставинах обмеженого часу. Диспетчер не має права на помилку.

Диспетчером може бути не кожен. Але якщо у електромонтера є прагнення стати диспетчером і відповідна освіта, можна навчитися й використовувати свій потенціал у цьому. Крім того, маючи досвід роботи диспетчером, є можливість подальшого кар’єрного росту в енергокомпанії.

начальник центральної диспетчерської служби  АТ «Житомиробленерго» : Микола Романенко

Всі статті
//MAIN SVG //END MAIN SVG